Õendushooldusosakonnas pakutakse patsientidele tema individuaalsetest vajadustest lähtuvalt kvaliteetset ravi- ja õendushooldust, mis aitab kindlustada patsiendile tema seisundist tulenevalt võimalikult hea elukvaliteedi ja igapäevaeluga toimetuleku. Patsientidele osutatakse ööpäevaringset õendushooldusteenust (õde, hooldaja). Arsti konsultatsioon leiab aset kord nädalas tööpäevadel.
Teenusele suunab arst saatekirja alusel. Järjekorda panemiseks ja osakonda suunamiseks võtta ühendust õendushooldusosakonna vanemõega.
Õendushooldusosakond asub A korpuse III korrusel.
Tasumine
Patsiendid või patsiendi lähedased tasuvad Tervisekassa poolt kehtestatud hooldusravi voodipäeva piirhinnast 15% suuruse õendushoolduse omaosaluse, mille päevatasu on hetkel kehtiva hinnakirja alusel 21,78 eurot.
Palume patsientidel arvestada sellega, et osakonnas viibimise eest koostatakse omaosaluse arve iga 10 päeva tagant igakuise maksekoormuse ühtlaseks jaotamiseks. Arve edastatakse patsiendile või tema esindajale, juhul kui patsient ise ei ole võimeline teenuse eest maksma. Sellisel juhul sõlmitakse esindajaga vastavasisuline leping.
Koduõendusteenuse (3026) või õe koduvisiidi (3036) määrab perearst või eriarst. Teenusele suunamiseks kirjutab ta saatekirja, milles kirjeldab lühidalt teenust vajava isiku tervislikku ja funktsionaalset seisundit, suunamise põhjust ja annab kirjalikult kodus teostamiseks vajalikud raviprotseduurid.
Koduõendusteenust osutatakse patsiendile tema kodus või hoolekandeasutuses. Nimetatud teenused on patsiendile tasuta. Patsiendil jääb tasuda teenuse osutamise käigus kuluvate vahendite (nt plaastrid, haavaravi tooted, sidumisvahendid, kateetrid jne) eest.
Õe koduvisiit sisaldab:
- patsiendi ja tema lähedaste tervisealast nõustamist tervise säilitamiseks, edendamiseks ja haiguste ennetamiseks (sh terviseriskide analüüs, toimetuleku nõustamine, patsiendi iseseisvaks kasutamiseks mõeldud meditsiiniseadmete ja abivahendite kasutamise õpetamine, lähedaste toetamine ja turvalisuse hindamine);
- õendustoiminguid (tervisenäitajate hindamine ja jälgimine, haiguspuhused õendustoimingud, arsti otsuse alusel raviprotseduuride tegemine (nt süstimine) ja ravisoostumuse jälgimine ja nõustamine lähtuvalt arsti otsusest ja ravijuhendist;
- õendustegevuse dokumenteerimist (anamneesi kogumine, õendusplaani koostamine, õendusabi tulemuste hindamine, epikriisi koostamine, andmete töötlemine tervise infosüsteemis, tervishoiuteenuse osutamisega seotud dokumentide väljastamine).
Info ja registreerimine: õendushoolduse vanemõde Andres Nahkur, tel 766 5241.