Vaimne tervis

NB! Erakorraliste olukordade puhul pöörduda otse Tartu Ülikooli Kliinikumi Psühhiaatriakliiniku erakorralisse vastuvõttu:

Raja 31, kabinet B 1002, I korrus

Valvearsti/valveõe telefon: 731 8764

Valga Haiglas töötav laste ja noorukite vaimse tervise kabinetti on oodatud lapsed ja noorukid vanuses kuni 18 aastat (kaasa arvatud). Alumine piir sõltub sellest, kui hästi laps osaleb kontakti loomises ja kuidas ta ise suudab oma muresid sõnastada.

Vaimse tervise kabineti meeskond ootab lapsi ja noorukeid, kellel on mured seoses koolikiusamise, perekonnasuhetega ja ka testes südamelähedastes valdkondades. Konsultatsioone saavad ka vanemad/eestkostjad, õpetajaid jt, kelle jaoks on lapsega toimuv mureks ja kes tahaksid last aidata spetsialistide abiga. Vastuvõtule tulekuks peab ennast registreerima registratuuris või isiklikult kohal olles. Kindlasti tuleb öelda, et registreerite ennast vastuvõtule vaimse tervise kabinetti.

Laste ja noorukite vaimse tervise kabinetis toimub esmane vastuvõtt reeglina  vaimse tervise õe ja sotsiaaltöötaja poolt, kes hindavad olukorda ja leiavad koos lahenduse patsiendi muredele. Nemad võivad suunata patsienti psühhiaatri, lastearsti või psühholoogi juurde. Samuti on ettenähtud kiire konsultatsiooni võimalus Tartu Ülikooli Kliinikumi lastepsühhiaatriga. Seetõttu on hästi oluline põhjaliku ja täpse informatsiooni andmine esimesel vastuvõtul, mida vaimse tervise õde vajadusel edastab eriala spetsialistile.

Kabineti meeskond palub vastuvõtule tulijat võtta kaasa iseloomustuse koolist või lasteaiast või probleemse olukorra kirjelduse selle isiku poolt (nt õpetaja, kasvataja, sotsiaaltöötaja jne), kes probleemse olukorraga kokku puutus.

 

Meeskonda kuuluvad: vaimse tervise õde, konsulteeriv lastepsühhiaater ja kliiniline psühholoog, logopeed.

Vaimse tervise õe vastuvõtule registreerimine telefoni või e-maili teel: 533 18864, e-post: jaana.unt@kliinikum.ee.

Vastuvõtt toimub kabinetis B230.

Teid võtab vastu vaimse tervise õde Tiina Tuhkanen.

Registreerimine registratuuri kaudu telefonil 766 5100.

Saatekirja ei ole vaja. Visiiditasu ei ole.

Vastuvõtt toimub kabinetis B231.

Hetkel psühholoogi vastuvõtte ei toimu.

Hetkel Valga Haigla hingehoiu teenust ei paku.

Lasteabi 116 111
Hingehoiutelefon 116 123
Ohvriabi kriisiabi 116 006
Valga Ohvriabi kontakt Sirje Sillamägi-Tamm 521 8088
Tasuta vaimse tervise tugiliin 24/7 660 4500
Vägivallast loobumise tugiliin 6606077
Sõjapõgenike kriisiabi eesti, vene, inglise keeles 116 006
Lastemaja

lapsesõbralik erialade vaheline teenus, mida pakume seksuaalselt väärkoheldud või selle kahtlusega laste abistamiseks. Lastemajad asuvad Tallinnas, Tartus ja Jõhvis, kuid teenus on kättesaadav kõikidele abi vajavatele lastele Eestis.

585 45498
ELULIIN

Avatud iga päev alates õhtul 19.00 kuni 07.00 hommikul. Emotsionaalse toe telefon on inimestele, kes on emotsionaalse kriisi seisundis, depressioonis, tunnevad sügavat muret kaotuse ja leina tõttu, tunnevad üksindust, kannatavad vägivalla all,  kogevad mitmesuguseid suhte ja perekonnaprobleeme, sotsiaalseid raskusi või soovivad elust lahkuda.

655 8088 (eesti keeles)

655 5688 (vene keeles)

 

https://www.palunabi.ee/

https://peaasi.ee/

https://www.kliinikum.ee/patsiendile/erakorraline-vastuvott/psuhhiaatriakliinik/

https://www.leh.ee/avaleht/uksused/psuhhiaatriaosakond