Kirurgia

Kirurgiaosakonnas teostatakse erinevaid patsiente vähem traumeerivaid endoskoopilisi operatsioone. Lisaks kirurgidele võtavad osakonnas patsiente vastu ka naistearstid ja ämmaemand. Tagatud on ööpäevaringne erakorraline kirurgiline abi.

Operatsiooniblokis on kaks kaasaegselt sisustatud operatsioonituba, ärkamisruum narkoosijärgseks taastumiseks ja lisaruumid. Nii päevakirurgiliste kui statsionaarsete operatsioonide läbiviimiseks kasutatakse kaasaegset operatsioonitehnikat (sh endoskoopilist) ja  -instrumentaariumi. Anesteesiate (narkooside) ohutuks teostamiseks kasutakse kaasaegset narkoosi- ja patsientide jälgimisaparatuuri. Valga haiglas teostatakse aastas üle 1000 operatsiooni.

Ambulatoorsele vastuvõtule registreerimine läbi registratuuri telefonil  766 5100 või üleriigilises digiregistratuuris. Ambulatoorsele vastuvõtule on vajalik perearsti või eriarsti saatekiri.

 

Osakonna kontaktid

Valveõde 766 5170
Vanemõde Maiu Kivi 766 5178
Valvekirurg 766 5176

 

Osakonnas on 15 akriivravi voodikohta. Palateid on 7 ning need on 1-, 2- ja 4-kohalised. Igas palatis on WC ja põrandaküttega dušširuum. Igal korrusel on puhketuba koos televiisoriga.

 

MEELESEPEA OPERATSIOONILE TULIJALE 

  • Narkoosiga toimuvale operatsioonile tulles peate olema eelnevalt vähemalt kuus tundi söömata, joomata ning ei tohi suitsetada ega närida närimiskummi.
  • Päevakirurgias toimuva operatsiooni järgselt ei tohi patsient juhtida autot.
  • Vähemalt 7 päeva enne haiglasse tulekut ei tohi kasutada verd vedeldavaid ravimeid (nt aspiriin, marevaan jms).
  • Operatsioonipäeval ei tohi olla menstruatsiooni, külmetushaigusi (nohu, köha, palavik) ega ägedaid nahapõletikke. Sellisel juhul palume helistada osakonna vanemõele tel 766 5178  ja leppida kokku uus operatsiooniaeg.